Warsztat

Wydech w terenówce

Na pewno zauważyłeś, że w niektórych samochodach terenowych, wydech jest zrobiony nie na poziomie zawieszenia, ale wysoko, u góry, jak w traktorze. Ma to swoje

Na pewno zauważyłeś, że w niektórych samochodach terenowych, wydech jest zrobiony nie na poziomie zawieszenia, ale wysoko, u góry, jak w traktorze. Ma to swoje uzasadnienie. Jadąc po błocie, czy po wielkiej wodzie, przejeżdżając przez strumyk czy przez małą rzeczkę ? rura na poziomie zawieszenia już dawno zostałaby zalana.

Taka rura wydechowa, przygotowana specjalnie, wysoko, jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy jeżdżą po terenie mokrym, wodnistym czy narażonym na powodzie i podtopienia. Jak zrobić taka rurę wydechową? Na pewno nie kupisz samochodu w salonie z wydechem u góry. Zwykle wysokie rury wydechowe, kominowe, są robione w warsztatach. Jeśli chcesz mieć taki w terenówce, zgłoś się do mechanika od wydechów, albo do warsztatu, gdzie zajmują się terenówkami, Trochę spawania i kombinowania ? i wydech kominowy gotowy. Oddaj samochód w jak najlepsze ręce, ponieważ musi być to zrobione sprawnie i bezpiecznie.

Spaliny nie mogą uciekać gdzieś po drodze. Taka instalacja musi być szczelna. Co by to było, gdyby woda dostała się do wydechu? Miej to na uwadze. Sprawdź też po tym małym remoncie terenówki, jak spalanie. Nie powinno się jakoś znacznie zmienić. Zwróć tez uwagę na to, czy nie śmierdzi zbyt w samochodzie. Spaliny nie powinny do niego uciekać. Jeśli smród wydobywa się w środku, to poproś i sprawdzenie szczelności tej całej instalacji. Oczywiście, smród może pochodzić z zewnątrz i wpadać teraz może przez otwarte lub nieszczelne szyby, skoro wydech masz przed przednią szyba lub w innym dziwnym miejscu. To tez miej na uwadze. Jednak upewnij się, czy spaliny nie wydostają się gdzieś z instalacji wprost do środka do samochodu. Po co się dodatkowo truć?
mks

hastagi na stronie:

#wydech terenowy #tlumik terenowy #tlumik off road #tlumik auto terenowe #terenowki dlaczego wydech umieszczony na gorze #rura wydechowa offroad #rura w samochodach terenowych #jak nazywa sie wydech terenowek #dodatkowy wydwch do terenowki #wydechy off road

A to już wiesz?  Zostań mistrzem ekonomicznej jazdy Vito i Viano

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy