Jeep Teren Wyprawy

Terenówka na niepogodę

Samochody terenowe są bardzo wygodne i modne, ale przede wszystkim, przekonuje mnie do nich ich funkcjonalność. Podam wam konkretne przykłady, w których zobaczycie, jak jest ona niezawodna i niezastąpiona.

Jedziemy przez środek Rzeszowa, aż tu nagłe oberwanie chmury, na tyle wielkie, że ulice są nieprzejezdne. Porobiły się ogromne korki, straż pożarna wypompowuje wodę. Wszystkie samochody stoją, a właściwie już cofają powoli, żeby zawrócić, komu się uda, to szczęściarz. Nikt nie może jechać przed siebie, bo jest na tyle głęboko, że silnik na sto procent zalany po takim przejeździe. Przejedzie tylko ten, kto jest w ciężarówce lub terenówce. Terenowy ma wyższe zawieszenie w stosunku do tych niskich samochodów. Część terenówek ma jeszcze wyższe zawieszenie, niż w standardzie, zwłaszcza te przerabiane do jazdy po terenie.

Wracamy z gór. Myślenice. Wylała rzeka, domy w poniżej leżących ulicach zatopione, nie widać już ulic. Droga główna Kraków-Zakopane też już coraz mniej przejezdna. Robią się korki, straż pompuje wodę z drogi, a domom już nic nie pomoże. Małe samochody mają już zalane silniki. Terenówka jedzie śmiało, dotrze do celu.

Tymbark, centrum. Flagi na masztach. Parkuję. Przede mną słupek masztu, wysoki, bardzo wysoki, a ja chcę dobrze się ułożyć na parkingu, niestety, wjeżdżam w słupek. Jednak nic się nie dzieje. Wjechałam w niego terenówka, i tylko na przedniej rurze maleńki ślad, prawie niewidoczny.

Powódź. Kraków, Okolice Krakowa, gmina Czernichów ? okolice wałów zalane, gmina Liszki, Piekary na dole zalane. Nie ma się jak dostać do miasta. Małym nie przejedziesz. Terenówka. Ta sama sytuacja, co w Rzeszowie i Myślenicach. Mały już ma silnik do wymiany. Terenówka przejedzie.

Śnieg, deszcz, duże zawieje, wielkie zaspy. Mały samochód już w nich brnie i przekręca się na boki. Terenówka z napędem sunie do przodu. Lód. Mały już się ślizga, terenówka jedzie powoli, z tym swoim napędem na cztery, spada jak kot zawsze na cztery łapy, jedzie powoli, bardzo powoli i ostrożnie, ale skutecznie prze do przodu.

Takie warunki w Polsce. Tymczasem terenówki jeżdżą w o wiele innych warunkach i w każdych się sprawdzają: pustynia, lodowiec, dżungla ? wszędzie tam, gdzie stanie koło samochodu i gdzie człowiek je poprowadzi. No sami powiedzcie: czy coś zastąpi taką terenówkę?
mks

hastagi na stronie:

#ranking terenówek #ranking samochodów terenowych #zalana terenowka

0 0 vote
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
9 lat temu

Od dwóch lat jeżdżę pajero. Przyznam się, że gdy dostałam je od męża to trochę się bałam bo takie wielkie i wysokie, ale zakochałam się w nim już po 3 tygodniach kiedy na drogach pojawił się śnieg. Dobre zimówki, 4×4 i duży prześwit zrobiły swoje. Nie miałam dużych problemów nawet z przejeżdżaniem przez zwały śniegu utworzone przez pługi. To pierwsza zima w mojej karierze kierowcy kiedy nie musiałam wypychać auta z zaspy. A po zimie jak zwykle nadchodzi wiosna i wyjazdy na działkę. Oczywiście już całkiem bezstresowe. Błoto do połowy łydki nie stanowiło dla pajero przeszkody. A pomijając warunki pogodowe… Czytaj więcej »