Wyprawy

Super jazda super terenówką

Jazda samochodem terenowym to dla wielu frajda i prawdziwa atrakcja. Taka zabawa nie należy do najtańszych, ponieważ trzeba mieć terenówkę i wlać do niej małe

Jazda samochodem terenowym to dla wielu frajda i prawdziwa atrakcja. Taka zabawa nie należy do najtańszych, ponieważ trzeba mieć terenówkę i wlać do niej małe co nieco. Terenówka jest niezłym pożeraczem paliwa. Może jednak kupić używaną terenówkę tylko po to, aby jeździć nią w teren.

Zwróćmy tylko uwagę na to, jaką ma pojemność silnika. Aby jazda była super, silnik musi być dość mocny ? inaczej, byle błoto może okazać się zdradliwe, a byle górka ? górką nie do pokonania. Jasne jest to, że opony tez muszą być wypasione, żadne zjeżdżone. Bieżnik ma być w porzo. Bez tego ani rusz. I zawieszenie. Pamiętaj o zawieszeniu, bo inaczej tez utkniesz byle gdzie i kto cię potem będzie wyciągał? Ciągnik z pobliskiego pola. O ile będzie w okolicy jakieś pole z ciągnikiem.

Jazda terenówka to niezła zabawa, jednak przygotuj się do niej odpowiednio. Pamiętaj, aby mieć zawsze ze sobą linkę, przyda się też wciągarka. Jest bardzo przydatna w momencie, kiedy się zakopiesz. Ale warunek: musisz mieć jakieś drzewo czy coś innego stabilnego. Jeśli wokoło pustynia, to wciągarka na niewiele się przyda.

Aby super jazda była super bezpieczna (nigdy taka nie jest), pamiętaj, aby mieć na głowie jakiś kask i aby nie szarżować z nadmiarem. Człowiek to nie terenówka. Człek istota wielce delikatna i byle uderzenie może ją zabić. Uważaj więc na siebie, na innych w samochodzie i tych poza samochodem. Ostrożności nigdy za dużo. Miłej i statecznej jazdy. A jeździć pon terenie nie musisz wyczynowa, ale wystarczy, abyś w ogóle przejechał przez teren ? to już będzie coś. Terenówka jest jednak stworzona do trudnych warunków, dla użyteczności, więc możesz ją wykorzystać do przemieszczania się drogami, jakimi zwykły mały nie przejedzie. Tylko nie na każdą drogę możesz wjechać. Jeśli jest zakaz. np. lasem, odradzam.
mks

A to już wiesz?  Thrust SSC wciąż najszybszy

hastagi na stronie:

#GRY DZIPY TERENOWE #gry dzipy #grydzipy #dzipy gry #gry o dżipach #gry jazda dzipem #gry z dżipami #dzipy w terenie #gry dla dzieci dzipy #gra w super dżipy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy