Radosław Typa pierwszym liderem Pucharu Castrol EDGE Fiesta Trophy

W zakończonym w niedzielę Rajdzie Świdnickim Krause po raz pierwszy w tym sezonie rywalizowali zawodnicy Castrol EDGE Fiesta Trophy. Najlepsza na liczącej łącznie 550 km trasie okazała się załoga Radosław Typa ? Szymon Gospodarczyk.

Na starcie Rajdu Świdnickiego Krause stanęło siedem Fordów Fiesta R2. Wśród kierowców znaleźli się m.in. Łukasz Byśkiniewicz, Aleksander Jaroszewicz, Radosław Typa, Hubert Ptaszek i Aron Domżała. Najlepszy w tym gronie okazał się Typa, który zdobywając 24 punkty prowadzi obecnie w rywalizacji Fordów Fiesta w sezonie 2012. ?Bardzo cieszy mnie powrót do samochodu przednionapędowego. Przed startem obiecywałem, że emocji nie zabraknie i myślę, że nikogo nie zawiodłem? ? powiedział na mecie. ?Samochód świetnie się prowadził, na czwartym oesie udało nam się nawet wykręcić 12 czas w klasyfikacji generalnej, co dawało bardzo dobre prognozy na wynik końcowy. Dziękuje mechanikom za przygotowanie auta, całej ekipie G4 za oprawę i sponsorom za umożliwienie startu. Czuję się usatysfakcjonowany i zmotywowany do kolejnych startów, których już nie mogę się doczekać.?

W pucharze Castrol EDGE Fiesta Trophy jeżdżą młodzi, obiecujący kierowcy, ale zdarza się, że wspierają ich utytułowani zawodnicy. Razem z Łukaszem Byśkiniewiczem jechał jeden z najbardziej doświadczonych pilotów rajdowych w Polsce, Maciej Wisławski. Połączenie młodości z wieloletnią praktyką dało całkiem niezły efekt ? załoga Byśkiniewicz/Wisławski zajęła w Castrol EDGE Fiesta Trophy trzecie miejsce. ?Start w RSMP był nowością dla mojego kierowcy i doceniam, że posłuchał moich rad i jechał nieco wolniej. Dzięki temu udało mu się uniknąć błędów i ukończyć rajd na świetnym trzecim miejscu? ? stwierdził Wisławski. ?Bardzo się cieszę że ktoś myśli o rajdowej młodzieży i organizuje puchary markowe w ramach RSMP. To idealny start dla młodych zawodników.? ? dodał.

Rajd rozpoczął się w piątkowy wieczór, 20 kwietnia, przejeżdżanym dwukrotnie ulicznym super oesem w centrum Świdnicy. Zwycięzcami okazali się Typa i Byśkiniewicz. W sobotę na koniec dnia na czele klasyfikacji znajdował się Typa przed Jaroszewiczem i Byśkiniewiczem. Dwóch kierowców Pucharu Fiesty ? Ptaszek i Tomaszczyk ? na śliskiej nawierzchni odcinka Lubachów-Walim wpadło do rowu dołączając do ?kanapki?, utworzonej wcześniej przez dwa inne auta. Na szczęście, mimo problemów udało im się dokończyć rajd i zdobyć punkty. Niedzielne zmagania rozpoczęły się od zwycięstwa Byśkiniewicza. Przebita opona kosztowała Typę ponad pół minuty straty, jednak kierowca z Ornety zdołał obronić prowadzenie w całym rajdzie. Ostatnia pętla to koncertowa jazda Typy, który nie oddał rywalom ani jednej próby. W efekcie w klasyfikacji drugiego dnia pierwsza trójka wyglądała tak samo, jak po sobotnich oesach.

Zawody Castrol EDGE Fiesta Trophy są wliczane do cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w ramach klasy 6 i są organizowane przez firmę G4 Garage we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym. Sponsorem pucharu jest Castrol, jeden z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Do tegorocznej edycji Castrol EDGE Fiesta Trophy wybrano pięć rajdów, zarówno na nawierzchni asfaltowej jak i szutrowej: Rajd Świdnicki (20-22.04), Rajd Karkonoski (1-3.06), Rajd Rzeszowski (9-11.08), Rajd Polski (28-30.09) oraz Rajd Dolnośląski (19-20.10). W cyklu mogą brać udział zawodnicy posiadający ważną licencję sportu samochodowego startujący samochodami Ford Fiesta R1 i R2.

 

Klasyfikacja Pucharu Castrol EDGE Fiesta Trophy podczas Rajdu Świdnickiego Krause:

  1. Radosław Typa/Szymon Gospodarczyk 1:47:25,3
  2. Aleksander Jaroszewicz/Paweł Tarapacki +38,4
  3. Łukasz Byśkiniewicz/Maciej Wisławski +1:58,1
  4. Aron Domżała/Kacper Pietrusiński  +3:08,2
  5. Hubert Ptaszek/Bartłomiej Boba +13:35,0
  6. Jerzy Tomaszczyk/Kamil Kozdroń +26:01,4
  7. Rafał Stalmach/Dariusz Gurdziołek +28:05,8

 

Zdjęcia: przedruk do publikacji prasowych bezpłatnie z podpisem: Fot. Maciej Niechwiadowicz

Materiały video z rajdu: http://www.youtube.com/FiestaR2PL

 

Authors

Related posts

Top