Sieci

Przepustowość rzędu 1200 Mbit/s z gniazdka elektrycznego

FRITZ!Powerline 1000E od AVM już w sprzedaży Nowy FRITZ!Powerline 1000E – najszybszy z adapterów powerline ? Przepustowość rzędu 1200 Mbit/s z gniazdka elektrycznego ? Idealny

FRITZ!Powerline 1000E od AVM już w sprzedaży
Nowy FRITZ!Powerline 1000E – najszybszy z adapterów powerline

? Przepustowość rzędu 1200 Mbit/s z gniazdka elektrycznego
? Idealny do streamingu w jakości HD lub korzystania z dysków sieciowych NAS w sieci domowej
? Do 60% większy zasięg niż innych adapterów powerline
? Szybkie i stabilne połączenie oraz możliwość aktualizacji

Berlin | FRITZ!Powerline 1000E to pierwsze urządzenie AVM z rodziny FRITZ!Powerline, które umożliwia transmisję danych z szybkością do 1200 Mbit/s za pomocą sieci energetycznej. Cecha ta sprawia, że nowy adapter FRITZ!Powerline jest rozwiązaniem idealnym w zastosowaniach wymagających wysokiej przepustowości, jak np. streaming w jakości HD i korzystanie z dysków sieciowych NAS w domowej sieci. FRITZ!Powerline 1000E opiera się na najnowszym standardzie HomePlug AV2 i wykorzystuje znaną z sieci bezprzewodowych technologię MIMO (Multiple Input Multiple Output) na wszystkich trzech żyłach przewodu energetycznego. Takie rozwiązanie pozwala rozszerzyć zasięg w infrastrukturze elektrycznej do 60% w porównaniu do innych adapterów powerline, a przy okazji zwiększa stabilność połączenia. Podobnie do reszty produktów z rodziny FRITZ!Powerline, nowe, gigabitowe urządzenie, korzysta z bezpiecznego szyfrowania, realizowanego za pomocą unikalnego, fabrycznie zapisanego klucza. Zestaw, w którego skład wchodzi nowy model FRITZ!Powerline 1000E jest już dostępny w sprzedaży w cenie 399 PLN (cena rekomendowana).

Maksymalna przepustowość bez kabli sieci komputerowej
Dzięki FRITZ!Powerline 1000E, dowolne gniazdko elektryczne może w mgnieniu oka stać się szybkim i bezpiecznym portem sieciowym. Przy transmisjach rzędu 1200 Mbit/s, domowe okablowanie elektryczne zamienia się w infrastrukturę sieciową o dużej przepustowości. Dzięki zestawowi FRITZ!Powerline 1000E urządzenia, wyposażone w interfejsy sieciowe, np. komputery, telewizory, dyski sieciowe NAS i konsole do gier, można włączyć do domowej sieci pewnie i szybko, nawet przy stosunkowo dużych odległościach.

Gigabitowa prędkość – szybciej, niż przy zastosowaniu wszystkich innych adapterów powerline
Gigabitowa sieć PLC opiera się na standardzie HomePlug AV2 i obsługuje technikę MIMO (Multiple Input Multiple Output). Ta nowa technologia przesyłu danych w sieciach energetycznych wykorzystuje wszystkie trzy żyły (faza, przewód neutralny i ochronny). Dzięki zastosowaniu MIMO, dane można transmitować równocześnie, osiągając prędkości do 1200 Mbit/s. Skoro wszystkie trzy żyły mogą być wykorzystane, a ich kombinacja jest dowolna, sposób podłączenia adapterów do gniazda nie ma znaczenia. FRITZ!Powerline 1000E umożliwia więc podwojenie prędkości transmisji adapterów PLC oferujących przepustowość 500 Mbit/s i 600 Mbit/s oraz zapewnia stabilniejszy transfer – bez zwiększenia zapotrzebowania na energię elektryczną.

A to już wiesz?  ASUS przedstawia routery z serii 4G LTE

Szybka instalacja i kompatybilność z innymi adapterami powerline
Uruchomienie FRITZ!Powerline 1000E jest łatwe i bezpieczne. Zaraz po włożeniu adaptera do gniazdka i nawiązaniu połączenia z routerem FRITZ!Box, sieć łącząca urządzenia, takie jak komputery PC, telewizory, czy konsole do gier jest gotowa do pracy. Dodatkowe adaptery można podłączyć do bezpiecznej sieci FRITZ!Powerline za naciśnięciem jednego przycisku. Urządzenia FRITZ!Powerline mogą być wykorzystywane w dowolnych scenariuszach połączeń. Wszystkie adaptery z rodziny FRITZ!Powerline są kompatybilne ze starszymi wersjami urządzeń obsługujących transmisję z prędkościami 200, 500 i 600 Mbit/s, a więc sieć oparta na infrastrukturze elektrycznej może się składać z różnego rodzaju adapterów.

Bezpiecznie, oszczędnie i zawsze aktualnie
Dzięki szyfrowaniu AES z kluczem 128 bitowym, FRITZ!Powerline 1000E oferuje bezpieczeństwo od wyjęcia z pudełka. Najnowsze adaptery FRITZ!Powerline charakteryzują się oszczędnością energii, zużywając około 1 wata w trybie spoczynku. Wszystkie produkty z rodziny FRITZ!Powerline pozwalają użytkownikom monitorować sieć domową i zużycie energii za pomocą interfejsu routera FRITZ!Box lub dedykowanego oprogramowania (dla Windows i Mac). Tak, jak inne urządzenia FRITZ!, adapter FRITZ!Powerline obsługuje funkcję aktualizacji oprogramowania, która dostarcza mu nowe funkcjonalności.
Najważniejsze cechy
? Adapter powerline obsługujący transmisję do 1200 Mbit/s
? Gigabitowy port LAN
? Łatwa i szybka integracja z siecią domową, opartą na infrastrukturze elektrycznej dla urządzeń, posiadających interfejsy sieciowe
? Technologia MIMO w działaniu: Zwiększenie zasięgu transmisji po kablach elektrycznych do 60% w porównaniu do innych adapterów powerline
? Stabilniejsza transmisja
? Łatwa instalacja w każdym gniazdku elektrycznym
? Kompatybilność z wszystkimi modelami FRITZ!Box i innymi routerami
? Zgodność ze standardem HomePlug AV2, IEEE P1901 oraz możliwość współpracy z adapterami PLC, obsługującymi prędkości 200, 500 i 600 Mbit/s
? Automatyczne szyfrowanie AES z kluczem 128 bitowym już po wyjęciu z pudełka – ochrona danych
? Wyjątkowa energooszczędność: ok. 1 wata w trybie stand-by i ok. 3 waty podczas transmisji

A to już wiesz?  AVM prezentuje nowy model routera FRITZ!Box: FRITZ!Box 3490

Więcej informacji o rozwiązaniach FRITZ! można znaleźć na http://pl.avm.de/.

O AVM
AVM jest producentem urządzeń do połączeń szerokopasmowych i inteligentnej sieci domowej. Ze swoją linią produktów FRITZ! dla połączeń kablowych, DSL, LTE, WLAN, DECT oraz powerline, firma AVM jest wiodącym w Niemczech i Europie producentem szerokopasmowych urządzeń i produktów do sterowania inteligentnym domem. W Niemczech FRITZ!Box jest najbardziej znaną marką routerów bezprzewodowych. W roku 2013 AVM zatrudniała 450 pracowników, a jej obrót wyniósł 300 milionów Euro. Założona w Berlinie w 1986 roku firma, od samego początku skupiła się na rozwijaniu bezpiecznych i innowacyjnych produktów dla szerokopasmowych połączeń. Marka FRITZ! kojarzy się z szybkim internetem, rozbudowaną siecią domową i wygodną telefonią. Miliony zadowolonych klientów i setki otrzymywanych nagród potwierdzają zaangażowanie AVM w zapewnienie najwyższej jakości produktów FRITZ! oraz najlepszej obsługi swoich klientów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy