General Wiadomości branżowe

Perfekcja w parze z pasją

O samochodach, zarówno najbardziej prestiżowych limuzynach, jak i autach dostawczych oraz ciężarowych, wiedzą wszystko. Potrafią je nie tylko sprzedawać, ale z taką samą pasją je naprawiają. Firma Mirosław Wróbel dealer

O samochodach, zarówno najbardziej prestiżowych limuzynach, jak i autach dostawczych oraz ciężarowych, wiedzą wszystko. Potrafią je nie tylko sprzedawać, ale z taką samą pasją je naprawiają. Firma Mirosław Wróbel dealer Mercedes-Benz obchodzi dwudziestolecie działania pod trójramienną gwiazdą.

Dziś spółka Mirosław Wróbel to pięć oddziałów. Cztery salony sprzedaży (we Wrocławiu, w Jeleniej Górze, Opolu i Pietrzykowicach) oraz nowoczesne Centrum Blacharsko-Lakiernicze, w których zatrudnionych jest ponad 220 fachowców. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie to jedyny dealer, który posiada autoryzację na sprzedaż i serwis wszystkich typów samochodów Mercedes-Benz.

Jak to się zaczęło?

Ponad dwie dekady temu Mirosław Wróbel otworzył niewielki warsztat samochodowy na wrocławskich Maślicach. Były to czasy, gdy praktycznie każdy marzył o Mercedesie, lecz niewielu było na niego stać. Polskę zaczęły zalewać powypadkowe auta do remontu. Wieści o doskonałym blacharzu rozeszły się bardzo szybko. Nic w tym dziwnego, Mirosław Wróbel nie lubił chodzić na skróty – sprowadzał najlepszy sprzęt z Francji, zatrudniał doświadczonych fachowców. Mówiono, że potrafią dokonywać cudów i nawet poważnie uszkodzone auta stawiają na koła. Do warsztatu zaczęły się zjeżdżać samochody z całego Dolnego Śląska. W 1992 roku warsztat uzyskał autoryzację marki Mercedes-Benz. Dwa lata później firma przeniosła się na ulicę Klecińską i od tej pory dealer zaczyna rozwijać się błyskawicznie. 

Praca doceniona

Od 20 lat spółka Mirosław Wróbel dąży do profesjonalizmu w każdej sferze swojej działalności. – Najważniejsze jest dla nas, by każdego dnia wykonywać swoją pracę lepiej – mówi Michał Łuczak, prezes firmy. Wysiłek został doceniony: jubileuszowy rok obfituje w prestiżowe nagrody i osiągnięcia. Spółka wygrała ranking dealerów marki Mercedes-Benz i została Dealera Roku, czyli najlepszym dealerem tej marki w całej Polsce. Doceniona została także za działalność dobroczynną. Podczas 3. Kongresu Dealerów decyzją Kapituły przyznającej Nagrody Rynku Dealerskiego firma została uhonorowana jednym z wyróżnień specjalnych – tytułem Dealer Dobrych Uczynków, czyli nagrodą za najciekawszą realizację inicjatywy społecznej. Uznanie zdobył projekt „Kolory Nadziei” – akcja, którą firma organizuje na rzecz fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Celem projektu jest wywołanie uśmiechu na buziach małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii  Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

A to już wiesz?  Castrol Magnatec ? olej do miejskiego stylu jazdy

W tym biznesie najważniejszy jest klient

Patrzeć na świat oczami klientów – to dewiza, jaką wpoił swoim pracownikom Mirosław Wróbel. Taka postawa procentuje – Rozwijamy się dzięki naszym klientom, budując codzienne relacje, korzystając z ich uwag i spostrzeżeń – mówi Michał Łuczak. Wszystkie nasze osiągnięcia są wypadkową wieloletniego doświadczenia, ciężkiej pracy i uznania tych, dla których działamy od ponad 20 lat.

Jubileusz to doskonały czas nie tylko na podsumowania, ale także planowanie kolejnych przedsięwzięć. Zarząd razem z właścicielami firmy podjął decyzję o kolejnym kroku milowym – budowie nowego salonu we Wrocławiu. Będzie on wzorowany na najnowszym obiekcie Mercedes–Benz w Norymberdze. Proces inwestycyjny już się rozpoczął. Obecnie firma poszukuje odpowiedniej lokalizacji. – Jesteśmy przekonani, że powstanie salon na miarę naszych kolejnych dwudziestu lat – podsumowuje Michał Łuczak.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy