Gry

Optyczna mysz ROG Gladius ? zaprojektowana przez graczy dla graczy

10 września 2014 r. Optyczna mysz ROG Gladius ? zaprojektowana przez graczy dla graczy Zapowiedziana na targach Computex 2014 optyczna, przewodowa myszka dla graczy ROG

10 września 2014 r.

Optyczna mysz ROG Gladius ? zaprojektowana przez graczy dla graczy
Zapowiedziana na targach Computex 2014 optyczna, przewodowa myszka dla graczy ROG Gladius już wkrótce dostępna będzie na polskim rynku. Odpowiada na potrzeby osób praworęcznych, oczekujących precyzji, wysokiej ergonomii i przewagi nad przeciwnikami w grach FPS. Posiada m.in. gniazdo ułatwiające zmianę przełączników, regulację DPI i czujnik optyczny 6400dpi, który śledzi ruch z prędkością 200 cali na sekundę przy przyspieszeniu 50g. Łatwo wpasowuje się we wszystkie rodzaje chwytu myszki, a odczepiany kabel ułatwia jej transport.

Zaprojektowana przy udziale najlepszych graczy na świecie
Zanim zespół projektantów i inżynierów ASUS ROG rozpoczął prace nad myszką Gladius, zapytał najlepszych, profesjonalnych graczy na świecie jakie są ich oczekiwania. Wypowiedzieli się oni na temat funkcji, wyglądu i ergonomii. W rezultacie Gladius posiada obudowę, która doskonale pasuje do każdego rodzaju chwytu. Jest niezwykle lekka, bo waży 116g przy wymiarach 126 x 67 x 45mm. Jej boczne, gumowe panele, ozdobione wzorami inspirowanymi kulturą Majów, pozwalają na pewne trzymanie myszki. Całość uzupełnia stalowo-szare wykończenie ze specjalną, odporną na pot powłoką, która nie wyślizguje się nawet podczas wielogodzinnych rozgrywek.

Myszka posiada łącznie sześć przycisków z opcją programowania. Lewy i prawy przycisk odseparowano od obudowy myszy, by zachować ich wysoką responsywność. Na pokładzie znalazły się także dwa programowalne slajdery, które można aktywować przesuwając kciuk do przodu. Razem z kółkiem wykorzystującym enkoder Alps? zapewniają pełną wygodę.

Najwyższa wydajność gier
ROG Gladius posiada sensor optyczny o rozdzielczości 6400dpi umożliwiający śledzenie z prędkością do 200 cali na sekundę z przyśpieszeniem rzędu 50g przy uniesieniu myszki na wysokość 1,5mm. Sprzęgło DPI umożliwia natychmiastowe przełączanie pomiędzy dwoma poziomami czułości ? standardowym 1600DPI do codziennego grania i bardzo wolnym 400DPI, który ułatwia np.: celowanie z broni.
W myszce zastosowano wysokiej jakości przełączniki Omron?, które są w stanie wytrzymać co najmniej 20 milionów kliknięć. Ekskluzywne, opracowane przez ROG gniazdo ułatwia wymianę przełączników, a dwa dodatkowe, japońskie przełączniki pozwalają użytkownikom na samodzielne dostosowanie oporu kliknięć.
Dzięki wbudowanej pamięci flash gracze mogą zapisywać swoje profile ustawień. Innowacyjne oprogramowanie Armoury umożliwia tworzenie, regulowanie i przechowywanie dowolnej liczby profili na komputerze. Posiada ono także funkcję analizy podłoża myszki, na podstawie której dostosowuje czułość, najwyższy poziom precyzji i lepszą responsywność.
Łatwa w transporcie
W zestawie z myszką znajduje się pleciony kabel USB o długości dwóch metrów oraz zwykły kabel podróżny (1m) do używania na turniejach gier lub w kafejkach internetowych. Oba odłączymy od myszki w prosty sposób, za pomocą przycisku. Port micro USB znajduje się kilka milimetrów nad powierzchnią stołu i ma odpowiednio dobrany kąt, aby zapobiegać przesuwaniu kabla po podłożu. Do każdej myszki Gladius dołączone jest etui, dwie naklejki z logo ROG oraz cztery ślizgacze zapewniające płynny ruch.

A to już wiesz?  ASUS prezentuje zestawy z grą Mafia III

Film zapowiadający myszkę ROG Gladius

https://www.youtube.com/watch?v=qTsTQsPTsJI

ROG Gladius_3D-1-001-2014-09-24 _ 09_41_58-80

ROG Gladius_detachable cable-1-002-2014-09-24 _ 09_41_58-80

ROG Gladius_full package-003-2014-09-24 _ 09_42_00-80

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
Myszka ROG Gladius będzie dostępna w Polsce w październiku br.
Sugerowna cena detaliczna: 330 zł brutto
Dystrybutorzy: Action

SPECYFIKACJA 1
ROG Gladius

Łączność Przewodowe, USB 2.0
Rozdzielczość Czujnik optyczny 6400dpi
Śledzenie 200ips
Przyspieszenie 50g
Responsywność 1000Hz
Przełącznik Omron D2FC-F-7N (20M)
Dołączony dodatkowy, japoński Omron D2F-01F
Kable 2-metrowy pleciony kabel USB
Dodatkowy, 1-metrowy standardowy kabel USB
System operacyjny Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X (10.7-10.9)
Wymiary 126 x 67 x 45mm
Waga 116g (bez kabla)
Zawartość opakowania 1 x 2-metrowy pleciony kabel USB
1 x 1-metrowy standardowy kabel USB
2 x japoński przełącznik Omron
1 x etui ROG
2 x naklejka z logo ROG
4 x ślizgacze myszki
Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.
Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie www.asus.com

###
O firmie ASUS
Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony. Firma ASUS zdobyła w 2013 roku 4256 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC?. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2013 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy