Wiadomości branżowe

Nowość wydawnicza ?Pod presją? Jerzego Dudka: nowoczesny poradnik o tym, jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać

9 maja do księgarni trafiła najnowsza książka autorstwa Jerzego Dudka i psychologa sportowego Pawła Habrata zatytułowana „Pod presją”. To nowoczesny poradnik, pokazujący, w jaki sposób radzić sobie ze stresem, wzmacniać

9 maja do księgarni trafiła najnowsza książka autorstwa Jerzego Dudka i psychologa sportowego Pawła Habrata zatytułowana „Pod presją”. To nowoczesny poradnik, pokazujący, w jaki sposób radzić sobie ze stresem, wzmacniać drużynę i zamieniać porażki w sukces. Książka powstała w oparciu o doświadczenia Jerzego Dudka z największych piłkarskich aren oraz Pawła Habrata z codziennej pracy psychologa sportu. Według autorów stres dotyka nie tylko sportowców, ale każdego z nas,  a umiejętność radzenia sobie z nim zapewnia powodzenie także w trudnych sytuacjach w życiu codziennym. Treść wzbogacona jest zdjęciami z Mistrzostw Świata FIFA™ z 2010 roku, a także z prywatnego archiwum piłkarza, oraz archiwalnymi depeszami PAP i fragmentami bloga Jerzego Dudka.

 

 „Trzeba mieć świadomość, że zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, będziemy mieć momenty wielkiego triumfu i smutne chwile porażki” – tłumaczy Jerzy Dudek. „Żeby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, trzeba umieć radzić sobie w każdej sytuacji. A do tego potrzebne są wytrwałość, cierpliwość i wytrzymałość psychiczna, których każdy musi nauczyć się sam.”

 

Dlaczego trener młodzików Realu pochwalił ich za porażkę 0:3? Co Jose Mourinho powiedział piłkarzom Realu Madryt po przegranym 0:5 meczu z Barceloną? W jaki sposób kontuzja może przyczynić się do wzrostu formy? Czy sukces to efekt szczęścia, ciężkiej pracy czy wyznaczania sobie odpowiednich celów? Czy wyobraźnia może pomóc w wygraniu Ligi Mistrzów UEFA? To tylko kilka pytań, na które odpowiada książka Jerzego Dudka i Pawła Habrata.

 

„Psychika sportowca często stanowi podstawę ich skutecznego działania, nie tylko na treningach, ale przede wszystkim podczas trwania meczu” – mówi Paweł Habrat. „Sportowcy ze światowej czołówki niezmiennie wskazują na rolę, jaką w ich karierze odgrywa przygotowanie mentalne. W sporcie, często to detale decydują o wygranej – umiejętności psychologiczne mogą stać się jednym z nich.”

Mecenasem wydania jest marka olejowa Castrol EDGE. „Współpracując z Jerzym Dudkiem przy UEFA Euro 2012™, gdzie korzystamy z jego wiedzy przy analizach osiągnięć piłkarskich, takich jak Kalkulator Castrol EDGE, postanowiliśmy rozszerzyć współpracę o merytoryczną publikację z dziedziny psychologii sportu” – mówi Dorota Staszewska–Kumiszcze, Sponsorship Manager w Castrol. „Wiedza Jerzego Dudka nie ogranicza się do technicznych elementów gry czy taktyki. Piłkarz niejednokrotnie zasłynął z tzw. mocnej psychiki. W „Pod presją” Jerzy przy pomocy psychologa Pawła Habrata pokazuje schematy działania, które sprawdzają się w warunkach największego obciążenia. Wytrzymałość i odporność na presję to atrybuty marki Castrol EDGE, którą promujemy poprzez sponsoring piłki nożnej i motoryzacji, więc wsparcie tej publikacji było dla nas naturalne.”

A to już wiesz?  Rajd Polski Kobiet 2012

Książka autorstwa Jerzego Dudka i Pawła Habrata od 9 maja dostępna jest w salonach sieci EMPiK. Wersję z autografem można też wygrać w konkursach na www.castrolfan.pl lub www.facebook.com/castrolfootballpolska  Z Jerzym Dudkiem będzie można się spotkać w salonach EMPiK w Krakowie (17 maja), Katowicach (26 maja) oraz w Warszawie (6 czerwca). Wydawcą jest firma Sport & Profit.

Premiera „Pod presją” odbyła się 10 maja podczas spotkania z dziennikarzami na Wielkiej Wystawie Piłkarskiej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, a wśród gości specjalnych znalazł się także komisarz wystawy Stefan Szczepłek, prywatnie dobry znajomy Jerzego Dudka. Właśnie za sprawą piłkarza na wystawie wśród innych eksponatów możemy oglądać buty słynnego Karima Benzemy. Podczas treningu Realu Benzema zderzył się z Dudkiem i prawy but został rozdarty. Unikatowe koszulki, buty, pamiątkowe proporce, instalacje interaktywne oraz inne atrakcje czekają na wielbicieli piłki nożnej do końca listopada 2012 roku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy