General

Magnetyczne ciekawostki

Magnetyczne ciekawostki
autorem artykułu jest Aleksander Sowa

Przeprowadzono testy na temat wpływu pola elektromagnetycznego na organizm ludzki. Nie stwierdzono niekorzystnego wpływu na zdrowie przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Przeprowadzono także doświadczenia z gołębiami, które umieszczano w silnych polach magnetycznych. Zauważono, że ptaki wykorzystują nawet subtelne zmiany w natężeniu pola ziemskiego w swoich wędrówkach do celu. Zapamiętują historię magnetyczną miejsca, z którego wyleciały i potrafią wrócić do punktu startu na tej podstawie. Gołębie, nawet po poddaniu silnemu polu magnetycznemu, nie tracą swoich zdolności nawigacyjnych. Podobne właściwości wykazały inne kręgowce (dzikie gęsi) a nawet insekty (motyle).

373058_formula_1_bar_hondaZnajomość działania pola magnetycznego emitowanego przez odpowiedni magnes znalazła zastosowanie w transporcie ropy naftowej w rurociągach. Pole magnetyczne zmniejsza na pewien czas lepkość ropy naftowej, dzięki czemu można zwiększyć szybkość przepływu ropy w rurociągu. Do odwiertu wykonuje się dokładne badania ustalające, które z natężeń pól magnetycznych działa na ropę najbardziej efektywnie. Liczy się czas i obniżenie lepkości. Po poznaniu tych parametrów, do rurociągu wstawia się stałe magnesy, a ropa, przepływając przez nie, staje się bardziej płynna co procentuje szybszym jej przepływem”

W USA magnetyzery są badane pod kątem możliwości aktywacji wodorowych paliw do pocisków balistycznych i rakiet, a przyszłościowo również promów kosmicznych… ach ci amerykanie.

Jeden z producentów magnetyzerów w Polsce ogłosił w 1999 konkurs, polegający na tym, że człowiek który udowodni, że jego aktywatory magnetyczne (prawidłowo zamontowane) nie działają otrzyma nagrodę w postaci miliona złotych. Zasady konkursu zamieszczono w numerach 1 i 2/99 „Mojego Auta”. Nagrody nie odebrał nikt.

Słowo magnetyzm oznacza również przekazywanie impulsów nerwowych innej osobie przy pomocy dłoni (w spirytystyce i niekonwencjonalnych metodach terapeutycznych). Znów, nie do wiary.

Magnetyzery są używane np. również do wkrętaków zwanych w Polsce śrubokrętami. Ich działanie polega to tym że grot wkrętaka przed użyciem wkłada się w odpowiedni otwór takiego magnetyzera a następnie dzięki poddaniu działaniu pola magnetycznego grota wkrętaka śrubki łatwiej trzymają się grota. Magnetyzer taki ma również drugi otwór – usuwający te cechę.

Badania przeprowadzone przez prof. Fujio Takahasi polegały na wystawieniu bakterii escherichia coli na działanie pola magnetycznego o natężeniu 2,300 gausów i obserwacji procesu mitozy. Okazało się, że magnetyzm katalizuje podział jąder komórkowych, czemu jednak nie towarzyszy równoległy podział ścian komórek. W warunkach zwykłych podziałowi jądra komórkowego towarzyszy utworzenie dwu nowych komórek. Po zastosowaniu pola magnetycznego, po szybkim podziale jądra nie następuje podział ścianek komórki lub mitoza. W konsekwencji dwa jądra komórkowe żyją wewnątrz tej samej komórki. Ponieważ powierzchnia ścianek komórki pozostaje stała, końcowym efektem jest zagłodzenie obu jąder komórkowych, a zatem ich polem magnetycznym. Jest to sposób w jaki, niszczone są algi.

Jak działają magnetyzery i jak je wykonać, kompendium wiedzy o magnetyzerachAleksander Sowa
———————-
www.wydawca.net

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

hastagi na stronie:

#pole magnetyczne ciekawostki

Similar Posts