General

Dunlop Team rozpoczyna sezon 2010

Dunlop Team rozpoczyna sezon 2010
Warszawa, 6 maja 2010 r. – Z nowym kierowcą oraz z apetytami na rekordy i zwycięstwa rozpoczyna sezon 2010 wyścigów równoległych na 1/4 mili zespół

Warszawa, 6 maja 2010 r. – Z nowym kierowcą oraz z apetytami na rekordy i zwycięstwa rozpoczyna sezon 2010 wyścigów równoległych na 1/4 mili zespół Dunlop VTG No Limit Racing Team. Już w najbliższy weekend, 8 i 9 maja, na warszawskim Bemowie rusza pierwsza eliminacja zawodów o Puchar Polski w drag racingu z udziałem zespołu Dunlopa.

W tym roku w składzie Dunlop VTG No Limit Racing Team doszło do zmian: obok dobrze znanego wszystkim fanom 1/4 mili Marcina Blautha, zespół tworzy Piotr Nowak w tylnonapędowym BMW M3. „Cieszę się, że mogę reprezentować w tym roku zespół Dunlop VTG No Limit Racing Team, z którym jestem związany towarzysko od kilku lat. Dzięki wsparciu sponsorów, m.in. Dunlopowi, jesteśmy w stanie z mojego auta zrobić maszynę, którą z czystym sumieniem będę mógł nazwać potworem” – powiedział Piotr Nowak.

Samochodem, który pozostaje w zespole od początku jego istnienia jest półciężarówka Marcina Blautha – GMC Typhoon. Legendarne już auto 4×4 o mocy ponad 1200 KM w ubiegłym roku na dystansie 402,336 m (1/4 mili) osiągnęło rezultat 8.88 sek. W tym sezonie ma być jeszcze lepiej.

„Sezon 2009 w wykonaniu Dunlop VTG No Limit Racing Team trzeba uznać za bardzo udany. Wywalczyliśmy zwycięstwo w Pucharze Polski, wygraliśmy zawody zagranicą, ale przede wszystkim kolejny rok z rzędu poprawiliśmy nasze czasy. Mam nadzieję, iż skorzystamy z zebranych doświadczeń i w 2010 roku będzie jeszcze lepiej” – powiedział Marcin Blauth.

Przy tak wyśrubowanych wynikach o kolejne rekordy będzie niezwykle trudno, jednak mechanicy ze stajni VTG postarają się wyciągnąć z samochodów zespołu wszystko, co możliwe. Zmiany w GMC Typhoon są kosmetyczne i mają zwiększyć niezawodność całej jednostki, natomiast BMW zostało rozebrane do ostatniej śrubki i zbudowane praktycznie od zera, począwszy od silnika, aż do nadwozia. Z jakim efektem? Tego dowiemy się już wkrótce.

A to już wiesz?  Wskazówki dotyczące jazdy w terenie

W tym sezonie zespół Dunlop VTG No Limit Racing Team będziemy mogli zobaczyć m.in. w cyklu pięciu eliminacji Pucharu Polski, podczas imprez ulicznych w Olsztynie oraz w innych miastach, w zawodach King of Europe w Bukareszcie oraz King of Germany.

„Dunlop jest nie tylko producentem wysokiej jakości opon, ale od ponad stu lat uczestniczy w najważniejszych wydarzeniach sportów motorowych. Cieszę się, że dzięki Dunlopowi zespół wciąż rozwija swoje samochody i osiąga spektakularne sukcesy w Polsce i za granicą” – powiedział Łukasz Tłuchowski, Senior Brand Manager marki Goodyear w Goodyear Dunlop Tires Polska. „Obecność na torach wyścigowych jest dla nas bardzo ważna, ponieważ Dunlop to marka która zapewnia sportową jakość i osiągi autom jeżdżącym po zwykłych drogach” – dodał Ł. Tłuchowski.

Bardzo popularne za granicą, a szczególnie w USA, wyścigi na ćwierć mili w Polsce są stosunkowo nowym sportem, przyciągającym coraz większe rzesze kibiców. Wszystko to dzięki legendom zbudowanym wokół nielegalnych wyścigów aut o potwornej wprost mocy, które od lat odbywają się potajemnie nocami na ulicach wielu polskich miast. Zasady tych zawodów – teraz już najczęściej organizowanych zupełnie legalnie na wydzielonych torach lub lotniskach – są następujące: na prostym odcinku drogi stają obok siebie dwa samochody. Ścigają się na odcinku 402,336 m, czyli dokładnie 1/4 mili. Według tradycji taka właśnie odległość dzieli dwa skrzyżowania w większości amerykańskich miast. W całej zabawie chodzi o to, aby ten odcinek przejechać jak najszybciej.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym ze światowych liderów produkcji opon klasy high i ultra-high performance. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy. Stawiając sobie za cel osiągnięcie maksymalnego komfortu jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kierowcom jakość i wytrzymałość właściwą najnowszym generacjom technologii dostępnych w przemyśle oponiarskim, w tym opony z technologią RunOnFlat.

A to już wiesz?  Jeep with a hat

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 57 zakładach w 23 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 69.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronach: www.team.vtg.pl oraz www.dunlop.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy