Sieci

ASUS EA-AC87: media bridge i punkt dostępu w jednym

28 kwietnia 2015 r. ASUS EA-AC87: media bridge i punkt dostępu w jednym Z końcem kwietnia ASUS rozpoczyna w Polsce sprzedaż EA-AC87 ? punktu dostępowego

28 kwietnia 2015 r.

ASUS EA-AC87: media bridge i punkt dostępu w jednym

Z końcem kwietnia ASUS rozpoczyna w Polsce sprzedaż EA-AC87 ? punktu dostępowego
AC-1800 z trybem media bridge. To pierwsze na świecie klienckie urządzenie bezprzewodowe z zestawem anten 4×4 MIMO. Po sparowaniu z odpowiednim routerem 4×4, może osiągnąć w paśmie 5GHz łączność na poziomie 1734Mbit/s. Wykorzystuje funkcję AiRadar z uniwersalnym formowaniem wiązki, co przekłada się na duże i stabilne pokrycie sygnałem. Uzupełni jednopasmowe routery o obsługę standardu 802.11ac Wi-Fi, a dowolne urządzenia przewodowe o łączność bezprzewodową.

Szybkie Wi-Fi z bardzo dużym pokryciem
ASUS EA-AC87 posiada cztery zewnętrzne, odczepiane anteny w konfiguracji 4×4 MIMO. Po sparowaniu z odpowiednim routerem 4×4 MIMO, np. ASUS RT-AC87U, uzyskamy bardzo szybką łączność bezprzewodową rzędu 1743Mbit/s. W praktyce oznacza to płynne strumieniowanie filmów 4K/UHD oraz granie w sieci bez zakłóceń ? zarówno na komputerach PC, jak i konsolach typu Xbox One? czy Playstation? 4.
Technologia ASUS AiRadar z uniwersalnym formowaniem wiązki skupia sygnał radiowy na każdym urządzeniu, zapewniając najbardziej stabilne połączenie i najlepszy zasięg. Dostarcza szybką i niezawodną łączność na powierzchni do 465m2 ? to o 33 proc. lepszy wynik od urządzeń wykorzystujących anteny 3×3.
Tryb Media Bridge: dodaj Wi-Fi do sprzętu przewodowego
W trybie Media Bridge EA-AC87 można podłączyć kablem do dowolnego, przewodowego sprzętu sieciowego np. inteligentnego telewizora, konsoli czy drukarki ? dodając do niego opcję łączności bezprzewodowej. Z pięcioma portami Gigabit Ethernet urządzenie będzie doskonałym uzupełnieniem współczesnego domu, w którym Internet jest intensywnie wykorzystywany. Przyszłe aktualizacje oprogramowania dodadzą obsługę MU-MIMO, co jeszcze bardziej zwiększy możliwości i prędkość
RT-AC87U.
Tryb Access Point: dodaj obsługę standardu 802.11ac
W trybie punktu dostępowego EA-AC87 po podłączeniu kablem Ethernet do routera bezprzewodowego, wzbogaci go o obsługę standardu 802.11ac. Będzie on kompatybilny z większą liczbą urządzeń, a i pokrycie sygnałem bezprzewodowym zwiększy się. Jeśli posiadany router korzysta z częstotliwości 2.4GHz, podniesiemy jego możliwości, dodając opcję szybkiej łączności na mniej zatłoczonym paśmie 5GHz.
Wskaźnik jakości sygnału ułatwia znalezienie najlepszego odbioru Wi-Fi
Z EA-AC87 już nie musimy zgadywać, gdzie znajduje się najlepszy sygnał Wi-Fi w trybie Media Bridge. Pięć diod LED umieszczonych na przednim panelu wskazuje, w którym miejscu jest najlepszy sygnał i gdzie uzyskamy optymalne, szybkie oraz niezawodne połączenie.

A to już wiesz?  O co tak naprawdę chodzi z tą chmurą?

NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY
? Media bridge i punkt dostępu AC-1800 4×4 MIMO z najszybsza łącznością 5GHz 1734Mbit/s.
? ASUS AiRadar z technologią uniwersalnego formowania wiązki, zapewnia szybkie, niezawodne pokrycie sygnałem powierzchni do 465m2.
? Tryb Media Bridge (klient bezprzewodowy) dodaje łączność Wi-Fi do dowolnego urządzenia sieciowego, tryb Access Point ulepsza dowolny istniejący router lub sieć, dodając częstotliwość 5GHz.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
? ASUS EA-AC87 jest już dostępny w Polsce
? Sugerowana cena detaliczna: 599 zł brutto
? Dystrybucja: ABC Data, Action, AB i INCOM

ASUS_EA-AC87-1

ASUS_EA-AC87-2

ASUS_EA-AC87-3

Strona produktu ASUS EA-AC87: http://www.asus.com/pl/Networking/EAAC87/
Profil Facebook ASUS Polska: https://www.facebook.com/ASUS.Polska
Profil Facebook ASUS Republic of Gamers Polska: https://www.facebook.com/RepublikaGraczy

SPECYFIKACJA
ASUS EA-AC87
Wi-Fi Jednopasmowe 5GHz
802.11ac: 5GHz – do 1734Mbit/s
Porty 5 x 10/100/1000Mbit/s LAN
Anteny 4 x odczepialna antena zewnętrzna
Zarządzanie Konsola administracyjna ASUSWRT dostępna z przeglądarki
Waga 480g

###
O firmie ASUS
Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety, smartfony i urządzenia noszone. Firma ASUS zdobyła w 2014 roku 4256 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC?. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2014 roku dochód firmy wyniósł ok. 14,5 mld dolarów amerykańskich.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy